default_mobilelogo
  • serm

Více z oddílu

Přece jen se nám podařilo uspořádat šerířské klání o Cenu Dejvice a ačkoliv příprava byla dost narychlo, tak i přesto se v naší Sokolovně sešlo hned 60 šermířů. Z našeho oddílu se nejlépe dařilo Ottovi Mudrovi, který obsadil výborné 3. místo, a Lukovi Gnjidicovi, který skončil celkově na osmém místě. V kategorii žen se nejlépe dařilo Kláře Čmejrkové, která skončila na osmém místě. Závodní listinu najdete na facebookovém odkazu https://www.facebook.com/sermdejvice  

Dne 6. dubna 2019 se v obou sálech dejvické Sokolovny konal 24. ročník přátelského turnaje v kordu seniorů O cenu Dejvic. Zúčastnilo se celkem 50 mužů a 22 žen. Na prvním místě mezi muži se umístil Ivo Svoboda z pražského Bohemians, v ženách zvítězila Aneta Zapadlová z oddílu Orel Hradec Králové. Z domácího oddílu Sokola Dejvice se nejvýše umístil Janek Stempel na 4. místě a Marek Tůma na 7. místě, naše šermířky se do osmičky neprobojovaly.

Přátelskou atmosféru tentokrát dokreslilo propojení malého sálu s přilehlou hospodou Dejvická Sokolovna, která připravila výborný guláš za zvýhodněnou cenu pro účastníky. Ceny pro finalisty - poukazy na konzumaci - tentokrát dodala letenská Cukrárna Alchymista.

Přílohy:
Stáhnout soubor (cenadejvice2019.pdf)konečné pořadí37 kB

Na mistrovství ČR v šermu kordem žáků v Bělé pod Bezdězem se výborně umístili šermíři z Dejvic. Nejlépe si vedl Janek Stempel, který v celorepublikové konkurenci získal stříbrnou medaili a titul vicemistra republiky. O moc pozadu nezůstal ani Kryštof Machek, který obsadil 5. místo. Tříčlenné družstvo, doplněné Jonathanem Ditrichem, vybojovalo bronzovou medaili. Zisk medailí je o to potěšující, že v posledních letech se konkurence mezi českými šermíři výrazně zvýšila.
Fotografie, včetně videozáznamu boje o medaile, si můžete prohlédnout zde: https://www.zonerama.com/sermdejvice/Album/4404670

Největší mezinárodní turnaj žáků ve střední Evropě a 205 startujících z různých částí Evropy - takový byl letošní ročník kategorie kordu chlapců do 15ti let tradičního turnaje Challenge Wratislavia. Mezi závodníky z Polska, Německa, Velké Británie, Norska, Izralele, Maďarska, Itálie a jiných se účastnila i skupina Čechů, mezi kterými byli dva šermíři našeho oddílu. V mezinárodní konkurenci obstáli a v celkovém pořadí se umístili: Janek Stempel na 9. místě a Kryštof Machek na 25. místě. Těchto umístění si je třeba vzhledem k vysoké konkurenci cenit a utvrzují nás v přesvědčení, že i šermíři z nevelikého oddílu zvládnou vybojovat hezký výsledek. 

Dva z dejvických šermířů - Janek Stempel a Kryštof Machek - obsadili na posledním celorepublikovém turnaji žáků (9. 12. 2017) v Praze shodně 3. místo (na šermířských turnajích jsou dvě třetí místa). 

Ve prospěch toho, že se nejedná o náhodu, svědčí i to, že Janek Stempel byl na zmíněném turnaji po 1. kole na průběžném prvním místě a Kryštof Machek na místě 3. Oba si pozici drželi velmi dobře až do finále, kde Kryštof Machek prohrál s pozdějším vítězem Františkem Coufalem z Bělé p. B. a Janek Stempel tím nejtěsnějším rozdílem - 15:14 - s později druhým Robertem Klausem z Prahy. 

Díky těmto a jiným výsledkům se kluci drží vysoko na celorepublikovém žebříčku - Janek Stempel 3. a Kryštof Machek 4.

Oběma klukům blahopřejeme a přejeme i vyšší místa na stupních vítězů.

Fotogalerie (vč. videí) z turnaje zde.

Oddíly všestrannosti

Ostatní oddíly

Odkazy