default_mobilelogo
  • serm

Více z oddílu

Největší mezinárodní turnaj žáků ve střední Evropě a 205 startujících z různých částí Evropy - takový byl letošní ročník kategorie kordu chlapců do 15ti let tradičního turnaje Challenge Wratislavia. Mezi závodníky z Polska, Německa, Velké Británie, Norska, Izralele, Maďarska, Itálie a jiných se účastnila i skupina Čechů, mezi kterými byli dva šermíři našeho oddílu. V mezinárodní konkurenci obstáli a v celkovém pořadí se umístili: Janek Stempel na 9. místě a Kryštof Machek na 25. místě. Těchto umístění si je třeba vzhledem k vysoké konkurenci cenit a utvrzují nás v přesvědčení, že i šermíři z nevelikého oddílu zvládnou vybojovat hezký výsledek. 

Šermířský oddíl naší jednoty pořádá v sobotu 10. března 2018 kordový trunaj. Náš turnaj se od většiny ostatních liší tím, že je přátelský - nežebříčkový. Účastní se ho tak jak výkonnostní šermíři, tak šermíři "sváteční" nebo začátečníci. V popředí však stojí radost z pohybu a přátelského setkání. Srdečně tak zveme všechny příznivce šermu, aby se přišli zúčastnit nebo podívat na již tradiční střetnutí mužů i žen v naší sokolovně. Bližší informace v příloze. 

 

Dva z dejvických šermířů - Janek Stempel a Kryštof Machek - obsadili na posledním celorepublikovém turnaji žáků (9. 12. 2017) v Praze shodně 3. místo (na šermířských turnajích jsou dvě třetí místa). 

Ve prospěch toho, že se nejedná o náhodu, svědčí i to, že Janek Stempel byl na zmíněném turnaji po 1. kole na průběžném prvním místě a Kryštof Machek na místě 3. Oba si pozici drželi velmi dobře až do finále, kde Kryštof Machek prohrál s pozdějším vítězem Františkem Coufalem z Bělé p. B. a Janek Stempel tím nejtěsnějším rozdílem - 15:14 - s později druhým Robertem Klausem z Prahy. 

Díky těmto a jiným výsledkům se kluci drží vysoko na celorepublikovém žebříčku - Janek Stempel 3. a Kryštof Machek 4.

Oběma klukům blahopřejeme a přejeme i vyšší místa na stupních vítězů.

Fotogalerie (vč. videí) z turnaje zde.

Na celorepublikovém šermířkém turnaji žáků v Praze, kterého se zúčastnilo 59 šermířů, se dařilo našim členům Jankovi Stempelovi a Kryštofu Machkovi, kteří se v obstojné konkurenci probojovali až do osmičlenného finále, kde obsadili 5. a 8. místo. Oba tito šermíři nás budou spolu s dalšími reprezentovat na nadcházejícím mistrovství ČR.

Na 22. ročník tradičního šermířského turnaje "O cenu Dejvic" se sjelo 80 šermířů z různých koutů Čech. Turnaj pořádaný naším šermířským oddílem se od jiných turnajů výrazně liší tím, že se jeho výsledky nezapočítávají do oficiálního žebříčku ČŠS a nemohou se ho účastnit vrcholově orientovaní závodníci, a tak dává možnost přátelského střetnutí výkonnostních i rekreačních sportovců různých katagorií. V letošním ročníku zvítězili v kategorii mužů Jan Stehlík z šermířského oddílu Slavoj Litoměřice a v kategorii žen Martina Malinská z šermířského oddílu Orel Hradec Králové. O moc pozadu ale neskončili dejvičtí šermíři Marek Pošta a Kryštof Bednár, kteří spoluobsadili

Oddíly všestrannosti

Ostatní oddíly

Odkazy