Poskytování informací

V případě dotazů nás můžete kontaktovat

na e-mailu info@sokoldejvice.cz

nebo v úředních hodinách tajemnice

na telefonním čísle 224 313 820.

Tajemnice:

Po: 07:30 – 09:00
St: 13:00 – 15:00

Ekonomka:

Út: 16:00 – 18:30

Pokladna:

Září, říjen, únor, březen:

Po a Út: 16:00 – 19:00

V ostatních měsících bude pokladna otevřena vždy první pondělí v měsíci od 17:00 do 18:00 hodin.

Pronájmy

Tenisové kurty

Glinkova 23, Praha 6, 160 00

Květen – Říjen

bližší informace zde

Sokolovna

(Velký sál / Malý sál / Předsálí)

Bubenečská 4, Praha 6, 160 00

Září - Červen

bližší informace zde

Interní sekce

Každý rok si 8. října připomínáme naše padlé bratry a sestry během tří domácích odbojů. Letos to je poprvé, kdy je tento den slaven jako Významný den České republiky. Během dnešního dne můžete potkávat členy i nečleny s připnutou kokardou se znakem Sokola.

Proč slavíme Památný den sokolstva 8. října?

Z rozhodnutí zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha byla Česká obec sokolská rozpuštěna a její majetek úředně zabaven. Gestapo v noci ze 7. na 8. října 1941 zatklo, takřka naráz, všechny sokolské činovníky z ústředí, žup i větších jednot, kteří „ještě byli na svobodě“. Byli mučeni, vězněni, deportováni do koncentračních táborů a naprostá většina z nich se již na svá místa po skončení války nevrátila. Tato akce byla nejrozsáhlejším zásahem proti členům Sokola v celé jeho historii a postihla především řadu jeho nejvyšších představitelů, a tím i významných osobností celého národa, které, jak ukázal další vývoj naší společnosti, pak v jejích dalších osudových chvílích nenahraditelně chyběly. Cílem a smyslem této akce byla totální likvidace celého spolku. Říjnové události roku 1941 představují nejpočetnější zásah totalitní nacistické moci vedený proti skupině občanů dobrovolně se organizujících v jedné zájmové organizaci. Nejvýznamnějším skutkem sokolského odboje se stala spolupráce při atentátu na Reinharda Heydricha. Sokolští odbojáři pojali atentát velmi osobně – jako krevní mstu nikoliv pouze za popraveného náčelníka Pechláta, ale především za mrtvé z „Akce Sokol“. Bez doslova sebevražedné pomoci sokolů by se atentát nemohl nikdy uskutečnit.

Další infomace o sokolském odboji naleznete v článku br. vzdělavatele, ze kterého bylo citováno na odkazu https://sokol.eu/obsah/5500/sokolsky-odboj